Kastelen en Buitenplaatsenroute Amersfoort

(18 km)

In Amersfoort en directe omgeving heb je veel historische gebouwen, waaronder ook een paar mooie kastelen en buitenplaatsen. 

Dit ga je zien

79

Startpunt:

Fietsknooppunt 79
Amersfoort
Navigeer naar startpunt

34
33
01
22

Kasteel Stoutenburg

Landgoed Stoutenburg bij Leusden bezit zoals gezegd een lange historie. De geschiedenis van het landgoed begint bij een bisschoppelijk kasteel uit de 13de eeuw dat mogelijk is voortgekomen uit een nog oudere woontoren (=donjon) uit de 11de eeuw.

19
96
78

De tuin is open van VRIJdag t/m zondag, vanaf 12:00 uur.

Theetuin Den Heyligenberg
20

De naam Randenbroek verwijst naar de oorspronkelijke ligging, aan de rand van een moeras (broek).

Park Randenbroek
74
49

De Monnikendam

De waterpoort Monnikendam is onderdeel van de tweede stadsmuur en werd rond 1400 gebouwd ter verdediging van de watertoegang.

De Mariënhof is ruim 500 jaar oud en kent een rijke historie

Mariënhof

Voormalig weeshuis.

Het Burgerweeshuis
76

Het oudste gedeelte van het St. Pieters en Bloklands Gasthuis, een uniek historisch monument uit de 14e eeuw.

Mannenzaal

De Koppelpoort, het visitekaartje van Amersfoort, is een unieke combinatie van een landpoort en een waterpoort, de enige in Nederland. Deze stamt uit ca 1425 en maakt deel uit van de tweede omwalling van de stad.

De Koppelpoort
79

Eindpunt:

Fietsknooppunt 79
Amersfoort
Navigeer naar eindpunt

Beschrijving

79

Startpunt:

Fietsknooppunt 79
Amersfoort
Navigeer naar startpunt

De fietsroute volgt de wit-groene bordjes van het fietsknooppuntennetwerk. De route start bij knooppunt 79 voor de Kamperbinnenpoort aan de oostzijde van de binnenstad

79

Eindpunt:

Fietsknooppunt 79
Amersfoort
Navigeer naar eindpunt

  • 79
  • 34
  • 33
  • 01
  • 22
  • 19
  • 96
  • 78
  • 20
  • 74
  • 49
  • 76
  • 79
Aangeboden door: Citymarketing Amersfoort